میزبانی :. خدمات :. خانه

هدف از برپایی سایت را مشخص نمایید:

تعیین و تبیین هدف یك سایت اولین قدم و تعیین كننده ترین قدم برای راه‌اندازی سایت شما خواهد بود. اگر در مورد فعالیت خود در وب سایت مطمئن نیستید ولی به هر دلیل در راه‌اندازی این سایت نیاز به سرعت عمل دارید بهتر است بجای سایت پر گزینه ولی ناقص، یك سایت ساده ولی كامل را هدف قرار دهید. راه‌اندازی یك سایت ممكن است در كمتر از یك ساعت تا حتی سالها صورت گیرد ولی زمان صرف شده صرفا دلیلی بر كامل بودن سایت نخواهد بود. سایت شما بهتر است متشكل از یك صفحه ساده اطلاعات و فاقد هر گزینه باشد تا اینکه دارای صفحات و گزینه‌های گوناگون كه بعضی از آنها غیر فعال یا اصطلاحا "در حال راه‌اندازی" یا تعمیر باشد. اگر هدف شما معرفی یك شركت تجاری می‌باشد، با سادگی و صراحت تمام به این امر بپردازید، برای این سایت وجود گزینه‌ای جهت مرور اخبار كل جهان هیچ كاربردی نخواهد داشت و بلعكس گزیده اخبار شرکت با چاشنی از خبرهای مربوط به بازار فعالیت شما بسیار كاربردی‌تر خواهد بود. بینندگان شما هیچ وقت سایت شما را بخاطر ساده یا خلاصه بودن مورد قضاوت بد قرار نخواهند داد ولی وجود بخشهای ناقص و بی‌ربط كه دچار سردرگمی و در حاشیه راندن هدف شما از برقراری سایت می‌شود بدون شك حوصله آنها را سر خواهد برد.

سعی كنید هدفهای خود را درقالب برنامه‌های كوتاه مدت و بلند مدت با زمانبندی‌های مشخص تقسیم‌بندی نمایید و كار خود را با كوچكترین قسمت كار آغاز نمایید.برنامه کوتاه مدت و بلند مدت سایت خود را مشخص نمایید:

قبل از راه‌اندازی سایت بهتر است برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه ابتدا برنامه كوتاه مدت و بلند مدت توسعه سایت خود را مشخص نمایید. چنانچه استفاده شما در ابتدای امر و برای چند ماه اول فقط استفاده غیر حرفه‌ای در حد رد و بدل نمودن نامه های الكترونیكی و استقرار صفحات اطلاع رسانی مبتنی بر بروشورها می‌باشد به هیچ وجه نیاز به یك بسته میزبانی با قابلیت پشتیبانی زبانهای مختلف برنامه نویسی، پخش انواع مختلف فایلهای صوتی و تصویری یا نرم اقزارهای فروشگاهی نمی‌باشد و در عوض ارائه خدماتی نظیر طراحی خود كار سایت، صفحات مدیریتی آسان، راهنمای استفاده از خدمات فارسی و ... جزو ویژگیهای ضروری خدمات دهنده شما خواهد بود.

اگر نیازهای شما با نرم‌افزارهای آماده و قابل ارائه توسط میزبان بر طرف می گردد، هیچگاه خود را درگیر خرید یا سفارش نوشتن نرم‌افزار های اختصاصی با قابلیتهای فاقد كاربری ننمایید. یك سایت خوب الزاما یك سایت پر زرق و برق نخواهد بود سعی كنید در هر مقطع هدف خود از بر پایی سایت را محقق نمایید.بودجه سایت خود را برای مدت معین مشخص نمایید:

اگر شما با محدودیتی در پرداخت هزینه و سرمایه گذاری برای برپایی سایت خود روبرو هستید سعی نكنید بیشتر بودجه خود را صرف خرید خدمات میزبانی كاملا ایده آل و مطلوب نمایید. این تازه ابتدای كار شما می‌باشد، شما قادر خواهید بود با یك سایت طراحی شده خوب و گران قیمت هم سطح بالای کار خود را بر روی یك فضای 4 یا 5 مگابایت حفظ نمایید. در بسیاری از موارد مشتریان با پرداخت هزینه‌های گزاف برای تهیه فضایی بسیار بیشتر از آنچه بدان احتیاج دارند برای طراحی سایت خود با كسری بودجه مواجه می‌شوند.کیفیت را فدای قیمت نکنید:

اگر در هنگام جستجو بدنبال یك میزبان مناسب با یك خدمات دهنده استثنایی! بسته‌های خدماتی پر و پیمان و هزینه‌های باورنكردنی روبرو شدید اشتباه نكنید. میزبان طلایی خود را پیدا ننموده‌اید، بر خلاف تصور عموم رقابتی بودن بازار خدمات میزبانی باعث نمی‌شود كه هزینه‌ها خارج از عرف شود. كاهش هزینه‌ها به طور باور نكردنی مترادف است با كاهش كیقیت خدمات پس از فروش و پشتیبانی. فراموش نكنید كه خرید خدمات شما تا آخرین لحظه به پشتیبانی و برقراری خدمات فروشنده احتیاج خواهید داشت.

سرعت عمل میزبان در حل مشكلات، پاسخگویی و انعطاف در برابر نیازهای شما و سركشی به سرورها، رفع اشكالات احتمالی پنهان و آشكار، تامین امنیت سرور، جلوگیری از ترافیك مخرب بر روی سایت و بسیاری دیگر از خدمات كه كیفیت آنها در بسیاری از برشورهای تبلیغاتی ادعا می‌شوند ممكن است تا آخرین روزهای خدمات بر ملا نشوند، ولی یك ساعت یا یك عكس العمل كند خسارتی بیش از صرفه جویی شما در هزینه ولو در حد وارد كردن استرس به شما را همراه داشته باشد. به راحتی و صادقانه محاسبه كنید، برای آنكه خدمات دهنده شما پاسخگوی تلفنها شما باشد، افراد فنی مجرب را برای رفع اشكالات سرور در اختیار داشته باشد و از همه مهمتر رقبت كافی جهت تمدید خدمات شما را برای سال آینده پیدا نماید و در این راستا برای تامین هزینه‌ها نیازمند افزایش تراكم جمعیت سایتهای میزبانی شده بیش از استاندارد و در نتیجه افت كیفیت را شامل نشود بدون در نظر گرفتن سایر هزینه‌های سرور چقدر خواهد بود!؟! البته این مسئله به هیچ وجه دلیلی برای پرداخت صورتحسابهایی با هزینه‌های بالا برای بسته‌های عادی با قیمتهای بسیار بالاتر از عرف را نیز بوجود نخواهد آورد. به یاد داشته باشید اساس كشی از یك میزبان به یك میزبان دیگر همیشه بی دردسر و ارزان قیمت نخواهد بود.با افراد فنی سایت خود مشودت کنید:

هر چند ممكن است نظر طراح سایت شما در معرفی یك میزبان خوب از نظر فنی خیلی قابل توجیه نباشد اما در شرایط برابر امتحان آن مطمئنا ضرری نخواهد داشت. ادعای میزبانها فقط در عمل و از طریق مشورت با مشتریان آنها قابل ارزیابی خواهد بود. برنامه نویسان شما نیز می‌توانند كمك بسیاری در این زمینه بنمایند، اگر نرم‌افزار شما برای كار روی سیستم عامل ویندوز طراحی شده است انتخاب میزبانی با سرورهای لینوكس انتخاب پر دردسر و حتی پر خطری خواهد بود. به طور كلی افرادی كه در انتخاب شما ذی نفع ولی در منافع میزبان شما منفعتی نداشته باشند را می‌توان به عنوان مشاور انتخاب نمود. البته اگر تجربه قبلی موفق و یا قابل قبولی در همكاری با میزبان خاصی دارید درنگ نكنید. فراموش نكنید كه خدمات یكساله را باید در طول یكسال و نه در ماه اول یا ماه آخر صرفا ارزیابی نمود.داشتن ریز اطلاعات فنی حق شماست، آنها را از میزبان خود درخواست کنید:

محل استقرار سرورها، تعداد سایتهای میزبانی شده، مشخصات سرور، نوع سایتها، سیستم عامل، خطوط ارتباطی با اینترنت از نظر سرعت، كیفیت و تعدد، مشخصات افراد فنی و از همه مهمتر مدت فعالیت خدمات دهنده و سوابق وی تنها بخشی از اطلاعاتی است كه حتی یك فرد با اطلاعات اولیه نیز می‌تواند با آنها به یك ارزیابی نسبتا دقیق از سطح خدمات یك میزبان اشراف پیدا نماید. البته اطلاعاتی نظیر نوع قرارداد، مبلغ و سایر مسائل خصوصی بین میزبان و خدمات دهنده اصلی ارتباطی به مشتری ندارد و نیز كمكی به كار شما نخواهد نمود.با عقد قرار داد آسودگی خود را تضمین کنید:

هر چند وجود تضمین، قرارداد رسمی و تعیین خسارت الزاما تمامی مشكلات و خسارات وارد شده به شما را نخواهد پوشاند اما میزان جدیت و اعتماد میزبان را به خدمات خود مشخص خواهد نمود شما با پرداخت 20 یا 30 درصد بیشتر می‌توانید به تمامی این موارد دست پیدا نمایید. اما در عین حال دقت كنید كه تضمین برقراری سایت شما و خدمات میزبان چقدر خواهد بود. ضریب 99% برقراری، یعنی بیش از 3 روز قطع خدمات در سال پس اگر خدمات دهنده شما فقط 95% برقرار است پس قطعی خدمات حتی به مدت دو هفته نیز دور از انتظار نخواهد بود. همچنین بهتر است از سایتهایی كه ظرف مدت معینی حاضر به استرداد وجه شما در صورت عدم رضایت یا به هر دلیل انصراف از خدمات آنها را داشته باشد، استفاده نمایید. هر چند شما وقت وب سایت به دوشی را نخواهید داشت ولی اگر لازم به جابجایی شود، خسارت شما به حداقل خواهد رسید.

هزینه‌ها...

 
پست الکترونيکی:

کلمه عبور:کلمه عبور خود را فراموش کرده‌ام!
کليه حقوق سايت محفوظ مي باشد. قبل از بازديد از سايت لطفا شرایط و تعهدات، رویه ها و محدوده مسئوليت سايت را مطالعه فرماييد.
Copyright © 2001 - 2015 TartanSpace.com