سرور اختصاصی :. خدمات :. خانه

سرورهای اختصاصی عموما برای مصارف حرفه‌ای سایتها یا خدمات دهندگان میزبانی سایت مورد استفاده قرار می گیرد علاوه بر هزینه راه‌اندازی و ماهیانه این سرورها، هزینه‌های جانبی نظیر نگهداری و یا مسئولیتهایی مانند امنیت، پشتیبان گیری و ... را نیز باید برای این سرورها در نظر گرفت.اگرچه نگهداری و مسئولیت سرورها عمده ترین خطر پذیری برای میزبانان و دارندگان سرورها اختصاصی می‌باشد اما با استفاده از خدمات سرورهای مدیریت شده می‌توان تا حد قابل ملاحظه ای هزینه‌ها و عواقب این مسئولیت ها را كاهش داد.

مدیریت كردن یك سرور اصولا شامل ارائه یك سری خدمات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خارج از چارچوب قرارداد میزبانی سرور اختصاصی توسط ارائه دهنده این خدمات به دارندگان سرورها می‌باشد. هر چند بسیاری از ارائه دهندگان خدمات میزبانی سرور برای خدمات ابتدایی نظیر ریست كردن سرور مشتریان نیز هزینه‌های جداگانه ای دریافت می كنند، اما مقصود از سرور مدیریت شده سطح بالاتری از خدمات می‌باشد.

كلیه سرورهای ارائه شده توسط شركت تارتن پرداز به صورت مدیریت شده ارائه می‌شوند و از كلیه مزایای آن بهره‌مند می‌باشند.

برخی از خدمات و مزایای رایگان همراه سرورها به شرح زیر می‌باشد:

مانیتورینگ: كلیه دارندگان سرورهای اختصاصی یك سروریس مانیتورینگ رایگان از این طریق FLYERDAMON - در یافت می‌نمایند كه به صورت هر 10 دقیقه یک بار سرور اختصاصی را از نقاط مختلف دنیا كنترل نموده و در صورت بروز هرگونه مشكل برای پورتهای مشخص شده بلا فاصله از طریق پست الكترونیكی نسبت به ارسال هشدار اقدام می‌نماید.

- ریست 24 ساعته:

مشتریان می‌توانند از طریق سیستم الكترونیكی پشتیبانی از مزایای پشتیبانی 24 ساعته در تمامی روزها و ایام تعطیل و حتی برای مواقع اضطراری از طریق شماره تلفن با مركز دیتای محل نگهداری سرور ارتباط برقرار نموده و تقاضای ریست سرور را بدون هزینه و به دفاعات نامحدود ارسال و اجرا نمایند. معمولا میانگین زمان پاسخگویی به این درخواستها كمتر از 30 دقیقه می‌باشد.

- بازیابی نرم‌افزاری سرور:

چنانچه سیستم عامل یا نرم‌افزارهای نصب شده بر روی سرور اختصاصی مشتری به دلایلی نظیر حملات هكرها، حفره‌ها و اشكالات نرم‌افزاری و كلا مواردی كه خارج از كنترل مشتری و عدم استفاده نا صحیح مشتری در آن دخیل نباشد آسیب ببیند، به صورت رایگان رفع اشكال یا در صورت نیاز مجددا نصب و راه‌اندازی خواهند شد.

- بازیابی سخت‌افزاری:

سرور و كلیه قطعات سخت‌افزاری سرور مشتری از ضمانت كامل برخوردار بوده و در صورت بروز اشكال یا خرابی كامل به صورت رایگان با قطعات هم ارز یا با كیفیت و قابلیت بهتر بدون دریافت دستمزد جایگزین خواهند شد.

- بازیابی اطلاعات:

در صورت آسیب دیدن نرم‌افزاری سیستم عامل یا سخت‌افزاری دیسك سخت، برای بازیابی اطلاعات مشتری دیسك سخت آسیب دیده به عنوان دیسك سخت جانبی جهت بازیافت اطلاعات مشتری نصب خواهد شد.

- ارتقا نرم‌افزاری:

كلیه نرم‌افزارها و سیستم عامل سرور تحت مدیریت خدمات دهنده اصلی بروز رسانی شده و اشكالات امنیتی و ضعفهای نرم‌افزاری كاملا رایگان و به صورت خودكار برطرف خواهند شد.

به طور كلی با استفاده از خدمات سرورهای مدیریت شده، چنانچه دارندگان سرور از اقداماتی غیر مسئولانه توسط افراد غیر متخصص جلوگیری نمایند دیگر جایی برای نگرانی از هزینه‌های پنهان نگهداری سرور باقی نخواهد ماند.

البته خدمات مدیریتی تكمیلی نیز برای آن دسته از دارندگان سرور كه خواستار امنیت و پشتیبانی بیشتر می‌باشند نیز وجود دارد.

برخی از مزایای این خدمات كه در قبال هزینه ماهیانه می‌توان از آنها برخوردار بود عبارتند از:

- دریافت هشدارهای سرور از طریق پیام كوتاه بر روی تلفن همراه

- كنترل پایداری و برپایی سرور توسط متخصصین شركت در طول روز

- رفع اشكالات فنی سرور، نرم‌افزارها و حفره‌های امنیتی احتمالی

- نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار‌ها و سرویسهای مورد نیاز مشتری

- خدمات پشتیبانی تلفنی و حضوری در ساعات اداری

- پشتیبانگیری و بازیابی اطلاعات در صورت بروز حادثه و یا نیاز مشتری

- آموزش و مشاوره رایگان در خصوص نیازهای مشتری و سایر خدمات

مدیریت حرفه‌ای سرورها تا بیش از 90 درصد مخاطرات دارندگان سرورها را بر طرف نموده و در حقیقت امكان استفاده صحیح و بدون مشکل از سرور را خصوصا برای متقاضیانی كه در مجموعه خود به افراد متخصص دسترسی ندارند فراهم می‌سازد.


با توجه به اطمینان تامین كننده اصلی از كیفیت خدمات و پشتیبانی‌های مربوطه تضمین برقراری 99 درصدی به كلیه مشتریان ارائه خواهد شد. در صورت بروز اشكالاتی كه ناشی از سهل انگاری مشتریان نبوده و به طور مستقیم قصور تامین كنندگان را در بر داشته باشد (با توجه به شرایط قرارداد) به تناسب افت برقراری با نظر تامین كننده و درخواست مشتری مبلغی از هزینه‌های ماهیانه به عنوان خسارت مسترد خواهد شد.

هزینه‌ها...

 

 


در مدل کلاستر منابع سخت‌افزاری بین تعدادی سرور قدرتمند و به هم متصل در نقاط مختلف جهان به اشتراک گذاشته شده و امکان مدیریت آن از یک مرکز واحد فراهم می‌باشد. این امکانات می‌تواند در قالب یک یا چند سرور مجزا عمل نموده که هر یک دارای یک سهم اختصاصی از این مجموعه را داشته و ضمنا امکان استفاده از توان بخش عمومی به اشتراک گذاشته شده را نیز خواهند داشت. از مزایای این سیستم نسبت به مدل سنتی سرورهای اختصاصی می‌توان به مزایای زیر اشاره نمود:

- امکان جابجایی در هر لحظه:

در مواقعی که به دلایل امنیتی یا اقتصادی و یا فنی نیاز به جابجایی سرورها وجود داشته باشد، ابتدا سرورهای جدید به کلاستر اضافه شده سپس محتویات سرورهای ایجاد شده از نقطه فعلی در کلاستر به نقطه جدید به صورت کاملا نا محسوس در مدت زمان بسیار کوتاه منتقل گردیده، پس از اطمینان از صحت عملکرد لایه منتقل شده، لایه قدیمی غیر فعال می‌شود.

- پشتیبان گیری تصویری و مطمئن:

علاوه بر بکاپ گیری متداول برای سرورهای ختصاصی امکان تهیه نسخه پشتیبان تصویری از سرورهای موجود در کلاستر و بازیابی در هر لحظه نیز امکان‌پذیر می‌باشد. حتی این تصویر نیز عینا قابل انتقال به هر سرور دیگر در کلاستر و یا کلاستر دیگر نیز خواهد بود. در این بازیابی کل هارد دیسک در زمان تهیه نسخه پشتیبان عینا بازیابی می‌شود. در حالی که در پشتیبان گیریهای متداول فقط سایتها و برخی تنظیمات پس از نصب سیستم عامل قابل بازیابی می‌باشند.

- ارتقا سریع و بدون وقفه:

با توجه به امکان اشتراک سخت‌افزار و اضافه نمودن سرور به مجموعه جهت ارتقا منابع در مقایسه با ارتقاع قطعات ریسک عدم برقراری جهت این ارتقا کاملا از بین رفته. علاوه بر این هزینه این ارتقا نیز بسیار کمتر می‌باشد.

- امنیت بالا:

در کلاسترها امنیت در لایه‌های مختلف تامین می‌شود. در صورت هرگونه اختلال یا نفوذ به درون لایه مجازی هسته اصلی از آسیب مصون خواهد ماند و با توجه به عدم اجرای هیچ یک از سرویس دهنده‌های نفوذ پذیر متداول (نظیر FTP, HTTP, DNS و ...) در هسته اصلی احتمال نفوذ به این هسته غیر ممکن بوده و یا به حداقل ممکن خواهد رسید. در واقع ضریب امنیتی کل مجموعه در کل بالاتر خواهد بود.

- هزینه مناسب:

با توجه به استفاده بهینه از امکانات در مدل کلاستر با لایه‌های مجازی، بر خلاف سرورهای اختصاصی که معمولا درصدی از امکانات سرور غیر قابل استفاده خواهد ماند، هزینه به روش بهتری قابل مدیریت خواهد بود. سایر هزینه‌های پنهان نیز مانند عدم برقراری، بازیابی اطلاعات، پشتیبان گیری مطمئن، موازنه منابع، مدیریت آسان، امنیت بالا نیز از جمله مواردی هستند که در مدل کلاستر چند لایه‌ای در طولانی مدت کاهش خواهد یافت.

هزینه‌ها...

 
پست الکترونيکی:

کلمه عبور:کلمه عبور خود را فراموش کرده‌ام!
کليه حقوق سايت محفوظ مي باشد. قبل از بازديد از سايت لطفا شرایط و تعهدات، رویه ها و محدوده مسئوليت سايت را مطالعه فرماييد.
Copyright © 2001 - 2015 TartanSpace.com